Backlink Paketleri Faydalımı ?

İnternette onlarca backlink paketi oluşturup satışını yapan kişiler var. Backlink paketleri genellikle forumlarda satılmaktadır. Backlink paketi için şöyle bir ifade kullanmak yanlış olmaz; eğer tadında yapılırsa faydalı olur. Faydalı olabilecek backlink paketininde nasıl olması gerektiği çok önemlidir. Onlarca çöp siteden link almanız size bir fayda sağlamayacağı gibi çalışmanızı olumsuz yönde etkiler. Bizim tavsiyemiz abartıya kaçmadan daha çok sosyal imleme ve sosyal medya ağırlıklı paketler almanızdır. Forum tanıtımı, dizin ekleme vs. linklerin sayısını abartı olmayacak şekilde yaptırabilirsiniz. Mesela direkt link alımına geçmeden önce 50 küsür forum tanıtımı yaptırabilirsiniz. Tabiki bu sayı anahtar kelimeye ve web siteye göre farklılık gösterir. Biz bu sayıyı aylık aranma hacmi 0- 10.000 ve rekabeti orta kelimeler için söylüyoruz.

 

Backlink paketleri doğru paket seçildiği sürece ve doğru sayıda alım yapıldığı sürece faydalıdır. Doğru sayıyı bulabilmek için aşağıda verdiğimiz örneğe bakarak orantılı şekilde azaltıp yükseltebilirsiniz. Aşağıdaki örnekte aylık aranma hacmi 0-10.000 olan ve rekabeti orta olan bir kelimeyi baz alınarak belirtilmiştir.

Forum tanıtımı: 50 adet

Sosyal imleme: 100 adet

Sosyal medyalarda paylaşım: Her biri için en az 20 adet en fazla 60 adet

Dizin ekleme: 30 adet

Who is: 50 adet

Paravan site: 10 adet

Yukarıda verdiğimiz örneğe bakarak kendi çalışmanız için bir yol çizebilirsiniz. Peki bu çalışmadan sonra ne olacak ? Direkt link alımlarını nasıl yapmam gerektiğini tam olarak iyi bilmiyorum, hangi sitelerden link almalıyım çok fikrim yok diyorsanız Backlink Önerici aracımızı kullanabilirsiniz. Daha fazla bilgi öğrenmek isterseniz bir önceki konumuz olan Seo Nasıl Yapılır ? adlı yazımızı okuyabilirsiniz.