E-Ticaret SEO

E-Ticaret SEO Çalışması

E-ticaret seo ile binlerce insanın gelir sağladığı kazanç kapısı haline geldi. Binlerce kişi ve firma internette online satış yaparak gelir sağlamaktadır. Sadece e-ticaret sitenizin ve ürünlerinizin olması satış yapmanıza yetmeyecektir. İnsanların ürünlerinizi görebilmesi ve satın alabilmesi için ürünlerinizin pazarlanması gerekmektedir. Ürünlerinizin pazarlanacağı yer Google olduğu için bu durumda devreye e-ticaret Seo çalışması girmektedir.

Ürünlerinizin en iyi şekilde pazarlanması ve satış grafiğinizin yükselmesi için web sitenizi e-ticaret e-ticaret Seo çalışması yaptırmanız gerekmektedir. E-ticaret Seo çalışması ile birlikte web siteniz anahtar kelimelerinde ya da ürün bazlı çalışmalar için belirlenmiş anahtar kelimelerde Google ilk sayfaya yükselecektir. Bu yükseliş ile birlikte doğru orantılı olarak satış grafiğiniz yükselecektir. Satış grafiğinizde yükseldiği için firmanın aylık kazanç hacmi büyüyecek ve sonuç olarak da her geçen gün firmanız büyüme ve ilerleme kaydedecektir.

Satışlarınızı Arttırmak İçin Seo Çalışmasında Neler Yapıyoruz ?

1 – Seo çalışmasına başlamadan önce siteniz için yapacağımız tüm çalışmaların planını oluştururuz. Bu plan dahilinde çalışmalarımızı düzenli aralıklarla devam ettiririz. Hazırladığımız plan e-ticaret sitenizi alanında en iyi satış yapan marka haline getirecek şekilde oluşturulmaktadır. Yine oluşturduğumuz plan sitenizin anahtar kelimelerinde Google ilk sayfaya yükselmesine odaklı olarak oluşturulmaktadır.

2 – Web sitenizin içini tasarımından içeriğine kadar optimize etmekteyiz. Ürün detaylarında çok zengin içerikler oluşturmakta ve site içerisinde anahtar kelimeleri ön plana çıkartıcı çalışmalar yapmaktayız. Ayrıca oluşturulan zengin içerikler sadece Seo çalışması için değil, gelen potansiyel müşterileri ikna etmek için de işe yaramaktadır. Site içi Seo çalışmasıyla birlikte web sitenizin performansı arttırılarak ziyaretçiye mükemmel içerikler sunan, hızlı çalışan, güvenilir bir e-ticaret sitesi sunmaktayız. Ayrıca site içi optimizasyonun içine dahil ettiğimiz satışlarınızı arttırıcı bilgileri de sizlere sunmaktayız.

3 – Site dışı Seo çalışması ile birlikte siteniz için mükemmel bir backlink ağı oluşturmaktayız. Oluşturduğumuz backlink ağı ile birlikte siteniz arama sonuçlarında yükselmekte ve aynı zamanda sıralamada daimi olmaktadır. Sizin için yükselmek değil asıl olan yükseldiğiniz yerde daimi olabilmenizdir. Biz yaptığımız site dışı Seo çalışmasıyla bu güvenceyle sizlere sunmaktayız. Her sektör için farklı stratejilerde backlink ağı oluşturmaktayız. Sizin e-ticaret siteniz için de size özel çalışmalarımız olacaktır.

4 – Sitenizin sürekli Google ilk sayfada kalmasını, sürekli olarak yerini korumasını istiyorsanız Seo çalışmasının devam ettirilmesi gerekmektedir. Bizimle çalıştığınız sürece web sitenizde hiç bir zaman gerileme yaşamayacaksınız. Bu sayede sitenizden hiç gelir düşüklüğü yaşamadan sürekli olarak kazanç elde edeceksiniz. Ayrıca oluşturacağınız kampanyalar, indirimler ile satışlarınızı çok daha fazla arttırabileceksiniz. Biz insanların ilgisini daha çok çekebilecek, satışlarınızı daha çok arttıracak stratejileri sizinle paylaşacağız.

5 – E-ticaret siteniz çok aktif ve sosyal olacaktır. Sosyal medya çalışmamız ile e-ticaret siteniz insanların arasında çokça konuşulan ve alışveriş yapılan bir site haline gelecektir. Milyonlarca insanın kullandığı sosyal medyada sizin mağazanızda aktif olacak ve siz de sosyal medya pastasından hak ettiğiniz dilimi alacaksınız. Sosyal medya çalışmamız ile hem web sitenize yapılan Seo çalışmasına değer katacak hem de insanların çokça olduğu mecralarda bulunduğunuz için satış grafiğinizi yükselteceğiz.

6 – Başarının bir diğer anahtar doğru analiz ve raporlamadır. Biz size Seo çalışması ile ilgili yapılan tüm çalışmaları detaylı bir şekilde rapor edeceğiz. Siteniz bizim kontrolümüzde olduğu sürece sürekli Seo uzmanın bakımı altında olacaktır. Siteniz belirli aralıklar detaylı şekilde analiz edilecektir. Çıkan analizler sonucunda siteniz için yapılan Seo çalışmalarına yön verilecektir. Ayrıca bu analizler mağaza sahipleri ile paylaşılıp satışları arttırmak için gerekli planlamalar yapılacaktır.