Gerçek Zamanlı Google Penguen Algoritması

Yıllar öncesinde henüz Seo teknikleri gelişmemişken, Google’da kendini şuanki gibi geliştirmeden önce birçok manüpilasyon teknikleri uygulanıyordu. Tabiki bu manüpilasyonlar hep birinci sayfada olabilmek içindi. O dönemler çokça yapılan spam içerik uygulaması özellikle Google’ın 2012 yılında yaptığı ilk penguen güncellemesi ile sona erdi. Penguen güncellemesi spam içerikleri engellemek için geliştirilen bir algoritmadır. Google Penguen Algoritması ile kullanıcıya daha kaliteli ve özgün içerikler sunabilmeyi amaçladı ve amacına da ulaştı.

Bugün kopya içeriği olan hiç bir site arama sonuçlarında bulunmuyor ve tutunamıyor. Google penguen güncellemesini sürekli olarak geliştirdi. En güzel noktayıda bu güncelleme ile yaptı. Penguen güncellemesinin tam olarak ne olduğunu hatırladıktan sonra gerçek zamanlı penguen güncellemesinin ne olduğuna geçelim.

Gerçek Zamanlı Penguen Güncellemesi Nedir ? (Real Time Google Penguen Algorithm)

Gerçek zamanlı penguen güncellemesi ile Google artık içerikleri gerçek zamanlı olarak kontrol edecek. Google Spam içerikler ile savaşmaya devam ediyor. Gerçek zamanlı kontrol ile içerikleriniz arama sonuçlarına çok hızlı bir şekilde yansıyacaktır. Ayrıca bu güncelleme ile Google botları sitenizi daha derinlemesine analiz edeceklerdir. Sitenizdeki içerikleri bu güncellemeye göre düzenlemelisiniz. Sitenize eklediğiniz indexlere Google çok hızlı cevap verecektir.

Google Penguen Algoritması çok iyi bir güncelleme oldu. Sebebi ise artık site sahipleri eklediği içeriklere Google botlarından çok hızlı cevap alabilecekler. Bunun yanında kullanıcıya her daim özgün ve kaliteli içerik sunulmuş olacaktır. Burada bizim çıkarmamız gereken ders ise her daim güncel olmaktır. Sitenizin güncel olması zaten önemliydi ama bu uygulamadan sonra güncelliğinizi daha da arttırırsanız sitenizdeki gelen ziyaretçi sayısını ve yükselişinizi fark edeceksiniz. Bir önceki yazımızda Seo firmaları ve Seo uzmanları adlı yazımızı paylaşmıştık.