Google Reklamları Sağ Taraftan Kaldırdı

Google Reklamları Sağ Taraftan Kaldırdı

Google arama sonuçlarını iyileştirmek, kullanıcılara benzersiz bir deneyim sunmak ve kendi kazancını sürekli arttırabilmek için kendini güncelleyip yeni uygulamalar yapmaktadır. Google son olarak sağ tarafta çıkan Adwords reklamlarını kaldırdı. Sağ tarafı kaldırdı fakat üst taraftaki reklam sayısını da dörde yükseltti. Bir de alt tarafta reklamlar çıkıyor. Reklam yazan yerler önceden turuncu renkteydi, şimdi ise yeşil oldu.

Yapılan Güncelleme İle Reklamların Seo’ya Etkisi

Bizim düşüncemize göre Seo adına faydalı bir girişim oldu. Diğer yandan da çok ufak bir şekilde zararı da oldu. Ama faydasına bakınca zararını görmemek lazım. Seo çalışmasına faydası şu ki artık insanlar sağ taraftaki siteleri görmeyeceği için herkes sol kısma yönlenecektir. Bu sayede organik aramalara bakan kişi sayısı ortalama yüzde 15 civarı yükselecektir. Bu da demek oluyor ki ilk sayfada bulunup da alt sıralarda olan firmalar kazançlarını az da olsa arttırabileceklerdir. Zararı ise internet kullanımı konusunda az bilgisi olan insanlar direkt üst kısımda çıkan reklamlara tıklayacaktır. Ama Google reklamlarının ne olduğunu bilen büyük çoğunluk reklamlardaki siteler yerine organik aramalara tıklayacağını düşünüyoruz. İşte zararı o internet kullanımını az bilen kesim olacaktır. Fakat bazı arama sonuçlarında Google hiç reklam göstermemektedir. Bu da Seo için artı bir avantaj olacaktır.

Peki İş Alımını Arttırmak İçin Ne Yapmalı ?

Artık sağ taraftaki reklamlar olmadığını için, reklam sayısı azaldığı için müşteriler bir hizmet almak istediğinde gözleri reklamlarda yazan metinleri arayabilir. Yani uygun fiyat, 7/24 hizmet vs. gibi reklam cümlelerini görmek isteyebilir. Bizim tavsiyemiz sektörden sektöre değişiklik gösterebilir ama sitenizin title bölümüne telefon numaranızı yazmanız, sitenizin açıklama bölümüne ise örneğin, uygun fiyat, 7/24 hizmet vs. yazmanız size fayda sağlayacaktır. Tabi bunu da çok abartmamanızı tavsiye ederiz. Kısa ve öz iki üç kelime ile işi bitirmelisiniz. Bu şekilde yaptığınızda hem hizmet ya da ürün almak isteyen müşteri direkt arağına ulaşıp sizi tercih edebilir. Diğer siteleri bilgi veren siteler olarak görebilir.

Google reklamlarının son hali ile ilgili görüşlerimiz ve yapılacaklar bunları kapsamaktadır. Temenni ediyoruz ki bu çalışmaların yapılması size kazanç sağlayacaktır.