Google SEO

Total
0
Shares
google seo

Web tasarımcılar ve yazılımcılar ürettikleri Web sitelerin Google bünyesinde üst sıralarda çıkması için çalışırlar. Bu doğrultuda yapılan çalışmalara Google SEO denir. Web sitelerin Google aramalarında üst sıralarda çıkması Web sitenin pazarlama faaliyetleri için çok önemlidir. Yapılan çalışmalar Web sitenin Google’da organik bir görünürlük kazanması için yapılır. Bu organik görünüm yanında belirli reklam ücretleri ödenerek üst sıralarda çıkmak da mümkündür. Ancak bu sürekli değildir.

Web sitelerin kullanıcılar arasında yayılmasını ve bilinmesini Google SEO sağlar. Bu yolla Web sitenin reklamcılık faaliyetlerini de sürdürür. Yapılan çalışmaların bu hususta doğru yönetilmesi çok önemlidir. Çünkü yanlış yönetilen bir süreç Web siteyi duyurmak yerine tıklanma oranlarını düşürebilir.  Bu yazıda bu çalışmalar hakkında bilgiler verilecektir.

Google SEO nedir?

Web sitelerin Google üzerinde görünürlük kazanmasını sağlayan çalışmalardır. Arama motorları içinde en gelişmiş algoritma ve veri tabanına Google sahiptir. Dolayısıyla Web site sahipleri Google SEO çalışmalarına fazlasıyla önem vermelidir.

Google belirlediği algoritmalara uygun olan kaliteli siteleri kullanıcı önüne daha çok sunar. Dolayısıyla Web tasarımcılar ve SEO uzmanları bu algoritmalara uygun içerik üretmesiyle katkı sağlar. Yapılan Google SEO çalışmaları doğrultusunda görsel içerikler, metin içerikleri şekillendirilir. Bu çalışmalar sonucunda ise Web site kaliteli bir içerik yönetimi ve organik bir Google görünürlüğü kazanır.

Google SEO ne işe yarar?

En temelde bu çalışmalar pazarlamacılık faaliyetlerini sürdürür. Çevrimiçi satış, Blog siteleri, e-ticaret sitelerinin genelinde amaç; marka farkındalığı ve güveni oluşturmaktır. Bu hususta Google SEO çalışmaları metinler içinde anahtar kelime yönetimi, Web site tasarımının dikkat çekici olması, kullanıcı deneyiminin iyileştirilmesi gibi çalışmalar yapar.

Web sitelerin bu şekilde site içinde veya dışında çalışmaları gerçekleşir. Kullanıcı için site içinde, reklamcılık için site dışında çalışmalar yapılır. Site içerisinde içerik hakkında şekillendirmeler, site dışında ise sosyal medya, hedef kitle etkileşimi gibi çalışmalar yürütülür. Bu çalışmalar ise Web sitelerin daha fazla kazanç ve üye kazanmasını sağlar. Ancak özellikle bu konuda incelenmesi gereken nokta hedef kitlenin niteliğidir. Tanınmayan hedef kitle için yapılan çalışmalar boşa gidecek ve hiçbir yarar sağlamayacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

You May Also Like
creative

Kreatif Ajans

Dünya üzerinde herhangi bir Platformda ticaret yapan firmanın amacı yüksek satış rakamlarına ulaşmaktır. Bu sayede daha çok bilinirlik ve marka değeri kazanılacaktır. Firmaların bu noktada bilinirlik için imdadına kreatif ajans…
View Post
backlink

Backlink Çalışması

Web tasarım uzmanları; internet üzerinde yer alan sitelerin daha profesyonel üretilmesi için çalışır. Bu şekilde üretilen sitelerin yayılması Web site sahipleri için öncelikli hedeflerdendir. Bu hedef doğrultusunda yapılan çalışmalardan biri,…
View Post
reklam ajansı

Reklam Ajansı

E-ticaret ve çevrimiçi satış yapan firmaların siteleri için en önemli faaliyetlerden biri reklamdır. Reklam, üretilen ürün ve hizmetin kullanıcılar tarafından duyulmasını ve bilinmesini sağlar. Bu doğrultuda bu firmalara hizmeti reklam…
View Post
dijital pazarlama ajansı

Dijital Pazarlama Ajansı

İnsanlara belirli bir hizmet ve ürün sunan firmaların amacı satış hedeflerini gerçekleştirmektir. Bu doğrultuda yapılan en önemli çalışmalardan biri reklamcılıktır. Firmaların yardımına reklamcılık dâhil birçok konuda dijital pazarlama ajansı yetişir.…
View Post