Google Zengin Cevaplar Nedir ? (Rich Answers)

Google zengin cevaplar Google’ın arama yapan insanlara en hızlı cevabı verebilmek için arama sonuçlarının en üstünde sunduğu bilgilerdir. Google bu uygulama ile özellikle şimdilik nedir kimdir üzerine yapılan aramalarda en hızlı sonucu sunmaya çalışmaktadır. Rich Answers‘da gösterilen sonuçlar özellikle nedir üzerine yapılan aramalarda ilk sayfadaki sitelerin içeriklerinden çekilmektedir. Bazı sonuçlarda ilk sıradaki siteyi referans alan Google bazı sonuçlarda ise ilk sayfada olup daha aşağı sıralamalarda olan sitelerden çekmektedir. Burada çıkabilmek için esas olan sitenin kalitesi, içeriğinizin popülerliği ve içeriğinizin özgün ve kaliteli içerik olmasıdır. Bu kriterlerde olduğunuzda sizde Rich Answer sonuçlarında çıkabilirsiniz. Tabiki ilk öncelik ilk sayfada olmaktır. Google zengin cevaplar uygulamasının örneği aşağıdadır. Örneğin; seo çalışması nedir yazdığınızda aşağıdaki gibi bir sonuçla karşılaşırsınız. Google kimdir üzerine olan soruları direkt kendi üzerinden de cevaplandırabilmektedir.

Google Zengin Cevaplarda Nasıl Çıkılır ?

Google zengin cevaplarda çıkabilmek için aşağıdaki adımları dikkate almalısınız. Seo çalışması için önemli olduğunu düşündüğümüz bu uygulamada yer almak hiç şüphesiz siteniz için faydalı olacaktır. Marka bilinirliği, prestij ve siteye ziyaretçi artışı kazanmış olacaksınız.

  1. Öncelikle hangi arama sonucunda çıkmak istiyorsanız o arama kombinasyonu için özgün ve kaliteli bir içerik hazırlayın. Bu içerikte sorguda sorulan sorunun açıklamasnı iki üç cümle ile net bir şekilde açıklayın.
  2. Sorguya göre oluşturduğunuz içeriğe muhakkak arama yapılacak sorguyu da etiket olarak ekleyin.
  3. Şimdi sıra geldi oluşturduğunuz içeriği popüleştirmeye. İçeriğinize ne kadar çok kişiye ulaşırsa o kadar iyidir. Bunun için sosyal medyayı, büyük paylaşım sitelerini, büyük forumları kullanabilirsiniz. İmkanınız varsa o içeriğiniz için reklam da verebilirsiniz. Ayrıca içeriğin sosyal medyada paylaşılması da çok önemlidir. Ziyaretçilerinizi içeriği paylaşmaya sevkedecek ufak uygulamalar yapmaya çalışın.

Yukarıdaki işlemler sonrası ilk sayfada olan siteniz büyük olasılıkla nedir sorgularında cevap olarak çıkabilecektir. Google ayrıca kimdir soruları üzerine de cevap vermektedir. Kimdir sorusu üzerine verilen cevap örneği aşağıdadır.