İçerik analizi birçok alanda faydalanılan bir yöntemdir. SEO çalışmalarında da oldukça etkili bir yöntem olan ve aslında çalışmanın temelini oluşturan içerik analizi, birçok türde olabilir. SEO çalışmalarında, web sayfanızı ön plana çıkarmak ve aramalarda en üstlerde yer almasını sağlamak için yapıldığından bazı anahtar kelimelere ihtiyaç duyulur.

Bunlar içerik analizleri sayesinde tespit edilerek kullanılır. SEO çalışmalarında içerik analizlerinin yapılması sayesinde çalışmalar amaçlarına ulaşır. İçerik analizleri doğru olarak yapıldığında, arama motorlarında doğru kelimeler sonucu web sayfalar üst sıralarda yer alır. Biz de alanında başarılı firmalardan biri olarak sizlere bu konuda hizmet vermekteyiz.

Hakkımızda

2010 yılından beri faaliyet gösterdiğimiz yaklaşık 25 kişilik tam zamanlı çalışan kadromuzla dijital dünyada hizmetler sunuyoruz. Dijital pazarlama, web tasarım, sosyal medya ve seo gibi konularda başarılı ekibimizle sizlere en uygun hizmeti sunmayı amaçlıyoruz. Verdiğimiz hizmetlerin çoğunda içerik analizleri yapılması gerekmektedir.

İçerik analizi sayesinde sık kullanılan kalıplar, anahtar kelimeler ve yardımcı kelimeler gibi web sayfasını anlatan ve anımsatan kelime ve kelime grupları tespit edilir. İçerik analizleri özellikle dijital dünyada çok önemlidir. İşin başarıya ulaşması ve isteneni vermesi için ilk gereken kelimelerin tespit edilerek kullanılması bu açıdan çok önemlidir.

İçerik Analizi Nasıl Yapılır?

İçerik analizleri genellikle yardımcı araçlardan destek alınarak yapılabilir. Bu analizlerin tek seferlik değil, belirli periyotlarla yapılması daha verimli olacaktır. Aynı zamanda içerik analizi sayesinde rakip firmalardan da öne geçmeniz sağlanabilir. Elbette doğru yapılmış bir içerik analizi ile bu kadar fayda sağlayabilirsiniz. İçerik analizi için kullanılan araçlara Moz, Yoast, SemRush gibi örnekler verilebilir. Bu araçlarla yapılan içerik analizlerini doğru kullanarak hedef kitlelere ve daha geniş kitlelere ulaşmayı başarabilirsiniz.

Ancak kendi imkanlarınızla bunu yapmanız biraz zor olabileceğinden en iyisi bizim gibi firmalarla iletişime geçerek destek almaktır. Böylece yalnızca içerik analizini yaptırmış olmayacak aynı zamanda web sayfanız için doğru yönlendirmelerle daha etkili bir reklam yapmış olacaksınız. Siz de hizmetlerimizden yararlanmak için web sayfamıza gelebilir ve buradaki iletişim adreslerinden bizlere ulaşabilirsiniz.

İçerik Analizi Türleri

İçerik analizi için kullanılan çeşitli türler mevcuttur. Bunlar sıklık analizi, ilişki analizi, değer analizi, kategori analizi olarak en sık kullanılan yöntemler sıralanabilir. İçerik analizi yapılmadan yapılan SEO ya da diğer dijital çalışmalarda başarılı sonuçlar almak oldukça zordur. Ancak bilinçli bir içerik analizi yorumlaması ve bu analizlerin çalışmalara yansıtılmasıyla başarılı sonuçlar elde edilebilir. En sık kullanılan içerik analizi yöntemi ise sıklık analizidir. Tekrar eden kelimeleri ve kelime gruplarını analiz ederek içerikle ilgili genel bilgiler verir. Böylece aramalarda ve reklamlarda etkili olabilmek için bu kelimeler kullanılır. Siz de başarılı bir dijital analiz için web sayfamıza gelerek iletişim adreslerimizden bizlere uaşabilirsiniz.