Off-Page (Sayfa Dışı) SEO

Off-Page SEO, Türkçe anlamıyla site dışı SEO, web sitenizin arama sonuç sayfalarında yükselmesi için yapılan çalışmalar bütününün bir parçasıdır. Sayfa dışı SEO’da önemli olan itibarlı sitelerden alınan backlinklerdir. SEO çalışmalarında önemli bir yer tutan bu backlinkler, Uzman SEO tarafından gerçekleştirilir ve arama sonuçlarında üst sıralarda yer alarak hedef müşteri kitlenize ulaşmanız sağlanır.

Off-Page SEO Yapılandırılması

On-page SEO’da yapılan tüm işlemler sayfa üzerindeyken, off-page yani sayfa dışı SEO’da ise bunun tam tersi bir şekilde yapılacak tüm işlemler sitenin dışında yapılmaktadır. Sitenize dışarıdan yapacağımız tüm iyileştirmelere denen sayfa dışı SEO’yu, dış sitelerden web sitenize vereceğimiz ilgili bağlantılar olarak tanımlayabiliriz. Uzman SEO, bu çalışmaları yaparken verilen bağlantıların sektörünüz ile ilgili olmasına çok dikkat eder. Bağlantı içlerinde ve içeriklerde anahtar kelimelerinizi kullanarak bağlantı kalitesini arttırır.

Haber siteleri, forum, blog, edu, gov, sözlük siteleri gibi alanlara; her biri özgün, görsel tasarım içeren, anahtar kelime ve marka odaklı link çıkışlarına sahip tanıtım yazılarınızı göndererek backlink alan Uzman SEO, anahtar kelimelerinizde kalıcı yükseliş sağlar. News kayıtlı büyük haber sitelerinden alacağımız backlink, Off-Page SEO açısından markanıza ve web sitenize çok büyük bir artı sağlayacak.

Off-Page (Sayfa Dışı) SEO’da Uzman

Sayfa dışı SEO çalışması, web sitenizin arama sonuçlarında üst sıralarda çıkması için önemli bir kriterdir. Uzman SEO, sayfa dışı SEO çalışmalarında profesyonel ekibi ile arama sonuçlarında üst sıralarda yer almanızı sağlayarak müşterilerinize ulaşmanızı hedefler. Müşterilerinize doğrudan ulaşmanız marka bilinirliğinizi arttırdığı gibi, daha fazla kitleye ulaşmanızı da sağlar. Uzman SEO, SEO çalışmaları ile beraber tahmininizden daha çok kişiye erişmenizi ve sektörünüzde bir adım öne çıkmanızı sağlar.