Raporlama

Arama Motoru Optimizasyonu (Search Engine Optimization) arama motorlarında dönüşüm sağlayan anahtar kelimeler ile ilk sayfaya gelmek ve üst sıralarda çıkmasına olanak sağlar. SEO raporlama, SEO kadar önemli ve üstünde durulması gereken bir konudur ve SEO ile beraber arama motorları, arama sonuçlarını listelerken algoritmik bir yol izlemektedir. Yapılacak her web sitesinin SEO bazlı olmasına dikkat eden Uzman SEO, her site için nerdeyse zorunlu hale gelmiş olan SEO hizmetinin sitenizin arama motorlarında birinci sıraya çıkabilmesi ve sitenizin fiziksel gelişme, marka bilinirliği, kurumsal büyüme ve satış artışı için oldukça önemli olduğunun bilincindedir.

SEO Raporlamada Bir Marka: Uzman SEO

Arama motoru optimizasyonuna başlamak ve doğru bir strateji oluşturmak için SEO raporunun doğru ve eksiksiz bir şekilde hazırlanması gerekir. Rapor ne kadar doğru olursa o kadar daha verimli bir sonuç alınır. SEO raporlama, web sitenizi tüm ayrıntılarıyla analiz edilerek raporlanmasıdır. Site içi SEO ve site dışı SEO projeleriniz değerlendirilerek, analiz edilir ve yorumlanır. Seo raporlama ile web sitenizin aylık ziyaretçi istatistikleriniz takip edilir. Anahtar kelimelerinizin sırası ve diğer ay ile karşılaştırma yapılır ve anahtar kelimelerden sitenize kaç kişi girdiğini, sitenize giren kişilerin sitenizde kaç dakika gezdikleri takip edilebilmektedir.

SEO Raporlamanın Önemi

SEO’nun uzmanı olarak, süreçlerin içerisinde en önemli noktanın SEO raporlama olduğunu düşünüyoruz. Uzman SEO ekibinin ne yaptığının, ele aldığı web sitesini nereden nereye taşıdığının, web sitenize nereden ve ne şekilde trafik geldiğinin, yapılan off-page ve on-page çalışmalarında hangi detayların optimize edildiğinin raporlanması, mevcut çalışmalarının şeffaflığını arttırmaktadır. Biz bu raporlamaları sadece hizmet verdiğimiz müşteriler için değil, kendimizi ölçümlemek, stratejilerimizi geliştirmek ve ileriye dönük nasıl bir yol haritası çizeceğimizi daha iyi bilebilmek amacıyla oluşturuyoruz. Eğer sizde SEO raporuna ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, lütfen bizimle iletişime geçin.

Web sitenizdeki başarılı ve başarısız projeleri rapor ederek sizlerin de nasıl bir yol izlemesi gerektiğini göstermektedir.