Seo Firmaları ve Seo Uzmanları

Seo çalışması günümüzde artık hemen hemen her firmanın bütçe ayırdığı ve ihtiyaç duyduğu bir çalışma oldu. Durumun böyle olmasının sebebi firmaların uygun bütçeler ile yüksek kazanç, prestij elde edebilmesinden kaynaklanmaktadır. Hatta öyleki sadece internet üzerinde iş alarak kazanç sağlayan firma ve sektör sayısı oldukça fazladır. Hal böyleyken Seo çalışması farklı bir boyut kazanmış oluyor. Böylesine önemli bir çalışmayı kimin yapacağı da en az çalışmanın kendisi kadar önemlidir. Çünkü çalışma başarılı Seo firması ya da Seo uzmanına yaptırılırsa istenilen başarı yakalanabilir. Fakat tam tersi olursa yaptığınız yatırıma da yazık olabilir. Bu durumda Seo sektöründe en çok sıkıntı olan hususlardan biri güvensizlik oluşur. Bu yazımızda Seo firmaları ve Seo uzmanlarının olumlu olumsuz yönlerini paylaşmaya çalışacağız.

Seo Firmaları Olumsuz Yönleri

Seo ajanslarında iş akışı Seo uzmanına kıyasla daha yavaşdır. Basit bir isteğinizi bile yaptırmak gerçekten önemli vakit alabilir. Seo firmaları bir düzene ve iş akışına göre hareket ettikleri için müşterilerinin yapılması gereken işlerini bir sıraya koyar ona göre hareket ederler.

Seo firmaları haliyle Seo uzmanına kıyasla çok daha yüksek ücretler talep edecektir.

Seo firmalarının oldukça fazla müşterisi olduğu için ve firma kuruluş olduğu için sizinle Seo uzmanı gibi ilgilenemezler.

Seo firmaları kolay kolay başarısızlığı kabul etmez ve birçok bahane bulur.

Seo Firmaları Olumlu Yönleri

Seo firmaları bir ekipten oluştuğu için Seo çalışmasında yapılacak hatalar neredeyse hiç olmaz. Bir ekip ile sadece bir Seo uzmanını karşılaştırmak doğru olmaz. Bu karşın koca ekibin verdiği randımandan daha fazla verim veren profesyonel Seo uzmanları da mevcuttur.

Seo firmaları size fatura kesebilir. Kendinizi daha fazla güvende hissedebilirsiniz. Seo firmalarının ekipleri ile toplantılar yapabilirsiniz.

Seo firmaları başarısız olduğunda anlaşma gereği ücret iadesi varsa bunu iade edecektir. Aksi halde kanuni olarak muhatap olabileceğiniz bir firma karşınızda olacaktır.

Seo Uzmanı Olumsuz Yönleri

Seo uzmanları fatura kesemezler. Seo uzmanına güveniniz o kişinin ahlaki değerlere verdiği değer kadar olacaktır.

Dürüst çalışan ve başarılı olan bir Seo uzmanı bulmak biraz zordur.

Seo uzmanı telefonlarınıza bakmayabilir.

Seo uzmanı başarısız olduğunda ona bir daha ulaşamayabilirsiniz.

Seo Uzmanı Olumlu Yönleri

Seo uzmanı Seo firmalarına kıyasla daha uygun fiyatlarda çalışır.

Basit olan işlerinizi anlık olarak hemen hallettirebilirsiniz.

Seo uzmanı firmalara göre daha yakın davranışlarda bulunur. Örneğin ödeme yapmanız durumunda sizi biraz daha fazla idare eder.

Dürüst Seo uzmanı başarısız olduğu zaman başarısızlığı kabul eder ve geri ödemesini yapar.

Bir önceki yazımızda Google Reklamları Sağ Taraftan Kaldırdı adlı yazımızı paylaştık.