Seo Optimizasyon Nedir ?

Arama motorlarında özellikle Google’da arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmak için yapılan çalışmaların tümüne Seo optimizasyon denir.  Seo ismi search engine optimization kelimelerinin baş harflerinden gelmektedir. Bu kelimelerin türkçe anlamı ise arama motorları optimizasyonudur. Seo optimizasyon Seo uzmanı tarafından yapılır. Seo’yu bilmeyen kişi ya da firmalar arama sonuçlarında çıkmak için kendileri çalışma yaparlarsa çok büyük olasılıkla siteyi arama motorlarında tamamen kaybedecekler ya da cezaya sokacaklardır.

Parağrafımızın başında özellikle de Google ibaresini kullanmamızın nedeni Google’ın arama motorları sektöründe lider olmasıdır. Biz de bu zamana kadar ki yaptığımız tüm çalışmaları Google odaklı yaptık. Bu nedenle de biz tüm makalelerimizde Google’ı baz alarak anlatım yapacağız.

seo-optimizasyon-nedir

Google firmaların ya da kişilerin Seo çalışması yaptığının farkındadır. Kendine özgü kalite yönergeleri bulunan Google kullanıcıya en iyi arama sonuçlarını sunabilmek için çok geniş çok detaylı bir filtre uygular. Buna göre aranan kelime ya da cümle öbeğine en yakın ve en kaliteli, kullanıcıya en fazla faydası olabilecek web siteleri listelenir. Biz Seo uzmanları da bu kalite yönergelerine göre siteleri ayarlayarak arama sonuçlarında ilk sıralarda çıkmasını sağlarız.

Seo optimizasyon doğru yapıldığı zaman siteniz arama sonuçlarında Google ilk sayfada olur. Google ilk sayfada olduğunuz zaman satış grafiğiniz artar, müşteri sayısı artar, sitenize girişler çoğalır, sektörünüzde büyür ve prestij sahibi olursunuz.